Aksesuarlar kaskoya dahil mi?

Kasko sigortası aracınızın fabrika çıkış halini baz alır. Yani aracınızın standart donanımları arasında yer alan lastikler, jantlar otomatik olarak teminat altındadır. Fakat ülkemizde birçok araç daha güçlü olması, daha güvenli olması, göze daha hoş gelmesi kaygısıyla ekstra aksesuarlar kullanmaktadır.

Bu durumda araca ilave özel lastikler, çelik jantlar ve benzer aksesuarlar eklenmektedir. Bu durumda kullanılan yeni parçalar değer olarak standartlarından farklıdır. Kullanılan yeni aksesuarların da kasko sigortası teminatı altına alınması için sigortalı ile sigortacının yeni değer üzerinde mutabık kalması ve değerlerinin tespit edilmesi ve poliçede ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Orijinal olmayan radyo, teyp, kolonlar, alarm, telsiz, telefon, equalizer, klima, anten, takometre faks gibi cihazlar ek prim alınarak kasko poliçesine dahil edilebilirler. Bu cihazların kasko poliçesinde cinsi, markası ve bedellerinin yer alması halinde kullandığınız ekstra ürünler teminat altına alınırlar. Eğer bu cihazlar aracın orijinal parçaları arasında yer alıyorsa bunların da orijinal olduğunun poliçede yer alması faydalıdır.

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Aksesuarlar kaskoya dahil mi? hakkında bilgi almak istiyorum.