Genişletilmiş kaskonun sunduğu ek güvenceler

Mevcut genişletilmiş kasko poliçenizin kapsamını ek ücretlerle genişletebilirsiniz.

Yurtdışı teminatı

Aracınız yurtdışındayken uğrayacağı zararlar da teminat altındadır.

Kullanım ve gelir kaybı

Aracınızın sigorta kapsamına giren kısmi bir zarara uğramasından kaynaklanan gelir kaybı teminatını içerir.

Patlayıcı ve parlayıcı maddelerin taşınması

Yasal izni bulunan patlayıcı ve yanıcı maddelerin taşınması sırasında meydana gelen zararlar karşılanmaktadır.

Anahtar kaybı teminatı

Araç anahtarınızın kaybolması durumunda arabanızın güvenliğini sağlamak için anahtarın kopyalanması immobilizer kodlarınızın yeniden oluşturulması ve kilit kontak setinin değiştirilmesini kapsamaktadır.

Kişisel eşya teminatı

Aracınızda bıraktığınız ya da unuttuğunuz özel eşyaları sigortalabilirsiniz. Nakit para, mücevherat, ticari maddeler bu teminatın dışında yer almaktadır. Elektronik cihazlara ise bagajda kilitli bulunma şartıyla teminat verilmektedir.

Aksesuar teminatı

Aracın orijinal aksesuarların yanı sıra sonradan arabaya taktırılan aksesuarlar bedelleri belirtilmek ve primi ödenmek şartıyla teminat altına alınır.

Anahtar teslim değeri teminatı

Sıfır kilometre aracınızın trafiğe çıkış tarihinden itibaren 30 gün içinde poliçesinin yapılmış olması şartıyla, poliçe süresi içinde yaptığı bir kazadan sonra tam hasarlı sayılması durumunda aynı marka ve özellikteki aracın anahtar teslim fiyatı ödenmektedir.

İkame kiralık araç teminatı

24 saatten fazla tamirhanede kalması gereken araç, eksper ve tamirci arasında sağlanan anlaşmanıın ardından 10 güne kadar yılda en fazla 2 kere kiralık araç hizmeti verilir. Eksper tarafından trafikte emniyete engel olmayan hasarlar için araç verilmez.

Hasarda ikame primi alınmaz

Hasar sonrası eksilen rayiç değer hasar ek belgesi düzenlenmeden eski seviyesine yükseltilir.

Hasarsızlık indirimi bozulmaz

  • A- Sona eren poliçesini zamanında yenilemeyen araç sahiplerine 6 aya kadar bir üst kademe hasarsızlık indirimi uygulanır.
  • B- 0 rüculu hasarlarda hasarsızlık indirimi hakkı kaybolmaz
  • C- Poliçe süresince bir kere mahsus cam, far, ayna kırılması, radyo ya da teyp çalınması durumunda hasarsızlık indirimi kaybolmaz

Ferdi kaza koltuk teminatı

Kaza sonucu meydana gelecek vefat ve devamlı maluliyet hallerine karşı poliçede belirtilen azami sigorta bedeline kadar teminat kapsamına alınır.  Ayrıca poliçede belirtilmek şartıyla teminat kapsamına giren bir kaza neticesinde sigortalının tedavi masrafları ve doğal afetler sebebiyle sigortalının uğrayacağı bedeni zararlar teminat kapsamına alınır.

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Genişletilmiş kaskonun sunduğu ek güvenceler hakkında bilgi almak istiyorum.