Kasko Yaptırırken Uyanık Olun

Kasko sigortasını yaptırmak maddi açıdan sizlere çok önemli avantaj sağlamaktadır. Halk arasında “Aracın pert olması” diye tabir edilen durumlarda kasko sahibi değilseniz arabanıza yaptığınız bütün harcamalar yok olup gider. Kaskoda çok farklı şekilde teminatlar size sunulabilir.

Gerçekten ihtiyacınız olan durumları kendiniz seçerseniz sigortanızı en uygun fiyata indirebilirsiniz. Aracınızı aldığınız ilk günden itibaren kaskolu kullanmak öncelikle trafikte daha rahat hareket etmenize ve kaza yapma endişesi taşımadan güvenle yolculuk yapmanıza sebep olacaktır. Kasko yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususların başında seçeceğiniz sigorta şirketinin hasarınızı ödeme süresidir.

Fiyatları makul gelen sigorta şirketlerinin bazıları kısa sürede ödeme yaparken bazıları ise uzun vadeli ödemeyi tercih edebilir. En ucuz fiyatla karşınıza çıkan sigorta şirketlerinin bazılarının fiyatları yaşadıkları ticari sıkıntılar yüzünden özellikle indirdiği ve müşterilerini mağdur ettikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden çalışacağınız firmaları titizlikle incelemeniz sizlere büyük avantajlar sağlar. Poliçe süresi boyunca kaza yapmayan ve kaskosunu kullanmayan sigorta sahipleri hasarsızlık indiriminden yararlanabilir ve bir sonraki yılın kaskosuna daha ucuz fiyatla sahip olabilirler.

Kasko poliçenizdeki şartların tümünü ilerleyen zamanlarda sorun yaşamamak için incelemeniz de sizlere önemli yararlar sağlar. Kasko poliçesindeki araç değerinin piyasa fiyatlarıyla aynı olmasına dikkat etmeniz de kötü niyetle yapılabilecek işlemlerin önüne geçmenize sebep olur. Ayrıca araç sahibi, sigorta ücretinin yüzde 2’sine kadar olan küçük hasarları ödemeyi kabul ederse primde yüzde 40 indirim sağlar.

 

Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleriyle çalışan enucuzsigortam.net’in kasko fiyatlarına göz atın.

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Kasko Yaptırırken Uyanık Olun hakkında bilgi almak istiyorum.