Kasko’nun Avantajları Nedir?

Kasko sigortası yasal bir zorunluluk olmasa bile insan hayatına ekonomik anlamda önemli avantajlar sunar. Kaskonun faydalarından en önemlisi aracınızın bedelinin hırsızlık, deprem, yangın, sel gibi olağanüstü durumlarda bile aracınızı güvence altına almasıdır.

Kasko her türlü riske karşı aracınızı teminat altına alan bir sigorta sistemidir. Kasko sigortası sayesinde kazaya karışan aracınızın masrafı ne kadar yüksek olursa olsun yaptığınız ödemeler sayesinde arabanızın piyasa değerine yakın ücret alabilirsiniz. Küçük çaplı hasarlarda ise belirlenen ücret sigorta firmanız tarafından karşılanmaktadır. Trafiğe çıkan araçlar her gün büyük bir risk altında yollarına devam ederler. Bu nedenle her aracın kazaya karışma ihtimali aynıdır. Bütün bunların yanı sıra kontrolünüz dışında gelişen hırsızlık ve doğal afetlerde de aracınızın hasar alması, kullanılamaz hale gelmesi mümkündür.

Kaskosu olmadan kazaya karışan tarafta yer aldığınız takdirde zorunlu trafik sigortanız karşı tarafın masraflarını öder fakat şahsınıza ait olan aracınız için herhangi bir uygulama yapmaz. Bu durumda arabanızın masrafını neredeyse bir araba parası daha harcayarak karşılayabilirsiniz. Kasko hatanın sizde ait olmasında dahi size sahip çıkarak aracınızın masraflarını ödeyerek size ekonomik olarak avantaj sağlar.

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Kasko’nun Avantajları Nedir? hakkında bilgi almak istiyorum.